Muzyczne kawiarenki

Przedstawienie

Kiedy zbliża się dzień do kresu i już można zostawić za sobą trudy dnia, przychodzi czas na spotkanie… Spotkanie nietypowe, spotkanie wyjątkowe…

Spotkanie z bliskimi – w blasku świec, przy kawie, herbacie, pysznym cieście… Przy dobrej muzyce… Spotkanie w kawiarence. Nie jest to zwyczajne miejsce. To Muzyczna Kawiarenka w Przyjaznym Domu.

„Muzyczna Kawiarenka” to projekt realizowany cyklicznie w latach 2009-2013 przez Fundację Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki dzięki wsparciu finansowemu PEFRON’u.

W ramach tego projektu w każdy czwarty wtorek miesiąca odbywały się „Muzyczne Kawiarenki” otwarte dla gości z zewnątrz. Artysta wieczoru był zawsze profesjonalistą. Gościliśmy znanych już artystów bądź wybitnych studentów wrocławskiej Akademii Muzycznej. Mieszkańcy DPS oraz Uczestnicy ŚDS mięli wtedy okazję, by przygotować salę – przemienić zwyczajną salę widowiskowo – taneczną na klimatyczną kawiarnię. Osoby te wykorzystywały umiejętności, które nabyły wcześniej – nakrywanie do stołu, obsługa gości. W zasadzie umiejętności kelnerskie mają już opanowane – zachowują się jak prawdziwi profesjonaliści!

Ponadto w drugi i trzeci wtorek każdego miesiąca odbywały się tak zwane wewnętrzne „Muzyczne Kawiarenki” – osobno dla DPS i ŚDS. Podczas nich Mieszkańcy i Uczestnicy organizując posiłek, zgłębiali tajniki nakrywania do stołu oraz kelnerowania. Umiejętności te wykorzystywali później podczas zewnętrznej Muzycznej Kawiarenki.