O nas

Jesteśmy wrocławską organizacją pozarządową, której celem jest systematyczna poprawa warunków życia osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jako fundacja prowadzimy Wielofunkcyjny Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, który składa się z Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy i Mieszkania chronionego.
Dla 24 osób w wieku od 33 do 77 lat nie jesteśmy instytucją, lecz prawdziwym domem. Dla kolejnych 35 osób jesteśmy miejscem pracy i spotkań towarzyskich. Każda z osób, którą otaczamy opieką, ma swoje marzenia i chce godnie żyć. A my staramy się te marzenia spełniać. Staramy się spędzać ze sobą możliwie dużo czasu. Lubimy wspólne zajęcia, spacery, lubimy rozmawiać ze sobą i tańczyć. Nie omijamy żadnych okazji do wspólnej zabawy. Obchodzimy razem swoje imieniny i urodziny. Staramy się być dla siebie ważni i dobrzy.

Z wakacji

Naszą misją jest poprawa warunków życia osób z niepełnosprawnością intelektualną i uwrażliwienie ludzi na problem dyskryminacji takich osób.

Na blogu informujemy o bieżącej działalności ośrodka, a także obalamy mity i pokazujemy piękno życia osób z niepełnosprawnością intelektualną 🙂

Drogi Przyjacielu, jeżeli chciałbyś wesprzeć działalność naszej Fundacji, zachęcamy do pomocy. Niektórzy przekazują nam kulinarne specjały i rozmaite sprzęty. Jesteśmy wdzięczni za każdy gest i drobiazg. Niestety z wymienionych nowego domu nie wybudujemy:)
Dlatego zachęcamy do wpłacania dowolnych darowizn na konto Ośrodka.
Numer rachunku to: 12 2130 0004 2001 0328 9782 0002.

Dołącz do nas na FB1EmilkaRysiek_Przyjazny Dom