Mistrz Lalkarski dla Fundacji Przyjazny Dom

Przed nami kolejne wydarzenie charytatywne na rzecz Fundacji Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki. Tym razem chcemy zaprosić Was do magicznego świata lalek!

Emocjonująca podróż możliwa jest dzięki uprzejmości Bernda Ogrodnika, Mistrza Lalkarskiego Teatru Narodowego Islandii.

Bernd zaprezentuje fascynujący spektakl pt. „Metamorphosis” („Metamorfoza”), który jest zbiorem krótkich utworów dla dorosłych i całych rodzin. Oryginalne opowiadania wyrażone nie za pomocą słów, ale misternie wykonanych marionetek, mają na celu pokazanie jak zmienia się charakter naszego istnienia i postrzegania świata. W końcu „Metamorfoza” zachęca do dostrzeżenia istotnych niuansów naszego życia i uświadomienia sobie, że nie ma znaczenia to, co widzimy, ale jak to widzimy.

Sam artysta tłumaczy, że lalki wprawione w ruch z wdziękiem, poruszają jak poezja i potrafią sprawić, że trudne, nawet metafizyczne treści są łatwe i przystępne w odbiorze.

Obsadę utworów takich jak: „Sens piękna”, „Walka o wolność”, „Sen chłopca”, „Matka Ziemia” czy „Historia miłosna” tworzą skomplikowane, wiernie odwzorowane marionetki rzeźbione z drewna oraz kukiełki stworzone jedynie z jedwabnych szali czy… kończyn lalkarza. Te show z pewnością nas zachwyci i będzie w nas żyć jeszcze przez kilka dni, po tym jak się skończy – zapewnia Bernd.

Metamorfoza – czyli poezja wyrażona gracją marionetek – odbędzie się już 24 czerwca (śr) o godz. 19.00, w Sali NSZZ „Solidarność” (IV p.) przy pl. Solidarności 1/3/5 we Wrocławiu.

Dołącz z nami do wydarzenia na Facebooku >

Bilet/cegiełka to jedyne 10 zł. Zapraszamy!

Produkcja miała premierę 14 maja 2006 r. w Teatrze Narodowym w Islandii.

Bernd Ogrodnik jest dyrektorem artystycznym „The World of Puppets” i światowej sławy Mistrzem Lalkarskim Teatru Narodowego Islandii. Występował na scenach w całej Europie, Azji, Ameryce Środkowej i Północnej oraz na Bliskim Wschodzie. Jego sztuka często prezentowana jest w filmach oraz telewizji, a największy rozgłos przyniosła mu współpraca przy filmie „Strings”. Teraz Bernd przyjeżdża do Wrocławia. Zapraszamy!

Pobyt Ogrodnika we Wrocławiu jest konsekwencją jego udziału w projekcie pt. „Zmieniamy świat serce po sercu”, który współtworzymy. Cały dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany na rzecz budowy domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W planach jest rozbudowa Ośrodka przy ul. Okulickiego 2. W nowym budynku uruchomione zostaną: Dom Pomocy Społecznej dla 14 mieszkańców i Środowiskowy Dom Samopomocy dla 16 uczestników, w tym 6 z autyzmem.

Dobrowolne datki można również składać na konto Fundacji: 12 2130 0004 2001 0328 9782 0002.

Mamy nadzieję, że magia spektaklu i niebywała atmosfera stworzona przez Mistrza Lalkarskiego, sprawią, że każdy z przybyłych odpocznie i zatrzyma się w codziennym zabieganiu. Do zobaczenia!

 

unnamed mini      1901151_10151943754252338_1649982262_n

banner2