Za nami świąteczne spotkanie i Dzień Patrona

Podczas biesiady i wspominek gościliśmy rodziców, opiekunów i przyjaciół naszych Podopiecznych. Nie mogło zabraknąć też samych mieszkańców Przyjaznego Domu i pracowników. Wśród gości byli również przedstawiciele Rady Fundacji, Zarządu, MOPS, członkowie WTZ Muminki i Solidarności z firmy Whirpool oraz Politechniki Wrocławskiej. Łącznie, w Przyjaznym Domu, było ponad 100 osób!

Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnej Mszy Św. Następnie, już w Przyjaznym Domu, grupa „Teatru pod Jabłonką”, składająca się z aktorów z ŚDS, zaprezentowała wszystkim zebranym spektakl „Burza”. Tak, tak, ten sam, dzięki któremu wygraliśmy regionalny przegląd konkursu Albertiana 🙂

Później zasiedliśmy do bogato zastawionego stołu. Potrawy przygotowali pracownicy Fundacji oraz rodzice Podopiecznych, za co pięknie dziękujemy.

Czas ubogacały wspólne śpiewy przy akompaniamencie gitary, prowadzone przez Wiesia Świdra. W kolejnej części spotkania, gdy emocje już nieco opadły, goście wspomnieli Staszka Jabłonkę (27 marca przypadła 11. rocznica śmierci, a 31 marca – przypadałyby 79. urodziny Staszka). O Jabłonce opowiedzieli nam rodzice Podopiecznych, pracownicy Fundacji i jego przyjaciele. Część z przybyłych złożyła wpisy w księdze pamiątkowej.

Na koniec Podopieczni wręczyli zebranym drobne upominki, które przygotowała przyjaciółka Fundacji, Pani Danusia Moskal.

 

Wspólne świętowanie w takim wydaniu jest zawsze budujące i dodaje energii. Cieszymy się, że jesteście. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i przybycie. Do zobaczenia wkrótce!

Galeria ze spotkania < kliknij >