X Turgol za nami. Kibice byli najlepsi, a piłkarze?

X Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Turgol przeszedł do historii. Nasza reprezentacja, której skład tworzą Podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy, zajęła mocne czwarte miejsce w swojej kategorii (I liga). Zawodnicy w ciągu dwóch dni rozegrali sześć meczów. Co istotne, drużyna nie skorzystała z możliwości gry z terapeutą w jednym zespole. Podopieczni osiągnęli sukces sami, własną pracą – najpierw podczas treningów przed zawodami i podczas samych rozgrywek. Brawo!

Piłkarze są zadowoleni z przebiegu turnieju, co potwierdza wypowiedź naszej Asi: Strasznie mi się podobało w ogóle na tym meczu. Jestem drugi raz na meczu na pozycji obrońcy. Lubię też stać na bramce, ja cały czas się ruszam. Jak ktoś piłkę kopnie, to ja zawsze złapię. Podobało mi się, że można się wygłupiać i tańczyć, fajna muzyka leciała.

Pozostała część ŚDS ochoczo zapalała piłkarzy do walki. Aktywność kibiców docenili organizatorzy, w efekcie czego otrzymaliśmy nagrodę dla NAJLEPSZYCH KIBICÓW. W przerwach między meczami można było również skorzystać z wielu atrakcji: malowania twarzy, warsztatów z robienia baniek mydlanych, konkursów sprawnościowych czy quizu wiedzy na temat piłki nożnej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. A jeśli komuś było mało, to mógł sprawdzić się w roli komentatora sportowego. Zgadniecie kto odnalazł się w tej roli? Jasne, – nasz Piotrek.

turgol-2016-fot-2

turgol-2016-fot-1

Organizatorem Dolnośląskiego Turnieju Piłki Nożnej „Turgol” jest Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz OSTOJA. Zawody tradycyjnie odbyły się na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego AWF Wrocław (22-23.09).

Dziękujemy za wspólne emocje, celebrowanie idei gry fair play i zaplecze gastronomiczne. 😉 Dzięki Wam chce nam się ruszać. Za rok wrócimy silniejsi!