Wycieczka i pielgrzymka do Rychwałdu

W dniach 23-24 maja odbyły się dwie „wycieczko-pielgrzymki” naszych mieszkańców do Rychwałdu.

Nasi Mieszkańcy uczestniczący w WTZ „Muminki” pierwszy dzień wycieczki spędzili w Wadowicach. Tam zwiedzili Rynek i skosztowali kremówek, a jakżeby inaczej. ? Nocleg natomiast spędzili w Zawoi.

Z kolei nasi Mieszkańcy z WTZ „Wspólnota”, pierwszy dzień spędzili w Żywcu, gdzie zwiedzili Stary Zamek z Muzeum Miejskim oraz ogród zamkowy wraz z mini-zoo you can try these out. Następnie wjechali kolejką na Górę Żar. Nocleg spędzili u przemiłego gospodarza Ks. Teofila Górnego w „Orionówce”, w Międzybrodziu Bialskim.

Było pięknie i zielono. Nasyciliśmy oczy widokiem gór i jezior, a to wszystko śladami św. Jana Pawła II.

Drugi dzień naszej wyprawy to już prawdziwa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej w Rychwałdzie. Uczestniczyliśmy w Eucharystii, mieliśmy też przyjemność zobaczyć występy artystyczne. Tak przebiegła 30-ta pielgrzymka organizowana przez Fundację Brata Alberta, która wpisywała się w obchody setnej rocznicy śmierci zakonnika. Było to wyjątkowe przeżycie duchowe. W pielgrzymce uczestniczyło ok. 1000 osób, a w wśród nich także osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzice, opiekunowie, terapeuci oraz znajomi.

Kilka zdjęć z tego wyjazdu dostępnych jest tutaj >