Wycieczka nad STAWY MILICKIE … – oczami i pod okiem Ewelinki Jasińskiej :)

W środę 17 czerwca 2020r. niewielką ekipą Środowiskowego Domu Samopomocy: Gosia Krupko, Jola Rafałowska, Paweł Jopek, Tomek Nowotny, Piotr Ryś i ja – Ewelina Jasińska, wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę nad Stawy Milickie przy Rudzie Milickiej… 🙂

Byliśmy dobrze przygotowani na naszą wyprawę – dzień wcześniej upiekliśmy pyszne ciasto z rabarbarem, które zabraliśmy ze sobą. W plecakach mieliśmy jedzenie i napoje na biwak, ale także kilka lornetek i atlas ptaków do obserwacji, rozpoznawania znanych już gatunków ptaków i poznawania nowych. Nie zapomnieliśmy również o najważniejszym – dobrych humorach… 🙂 Pogoda także nam dopisywała – ciepłe słońce i bezchmurne niebo.

Po dotarciu na miejsce zrobiliśmy długi spacer pomiędzy stawami, przez wioskę Dyminy. Ale oczywiście robiliśmy postoje, żeby obejrzeć przez lornetkę wodne ptaki. Widzieliśmy czaplę, łabędzie, kaczki krzyżówki, gęgawy, łyski, perkozy i takie ptaki, które trudno nam było rozpoznać. Zrobiliśmy także przerwę na biwak na kocu w cudnym plenerze stawów.

Sądząc po zmęczeniu, ziewaniu i uśmiechach na twarzach, wyprawa była bardzo udana. Przywieźliśmy ze sobą wspomnienia, zdjęcia, opowieści i tęsknotę za powrotem w to urocze i malownicze miejsce:)

Ewelina Jasińska

Popatrzmy na urocze zdjęcia … 🙂