Wspomnień czar – wakacje 2016

W tym roku na turnus wakacyjny wybraliśmy się wcześniej niż zwykle. Do Głogowa pojechaliśmy bowiem już 14 czerwca. Dlaczego ponownie gościliśmy w Domu Uzdrowienia Chorych „Samarytanin”, prowadzonym przez wspólnotę Cichych Pracowników Krzyża?

Duchowość tego miejsca tworzona przez Siostry oraz posługującego Księdza jest niezwykła. W Głogowie doświadczamy ciepła i życzliwości, a każdy z nas zostaje przyjęty i zaakceptowany taki jaki jest. Gdy dodamy do tego możliwość codziennej rehabilitacji z całą pewnością można powiedzieć, że to miejsce wyjątkowe. Za każdym razem wyjeżdżam z Głogowa przepełniona radością i entuzjazmem – tak wspomina wakacyjny wyjazd Jowita Klusik, pracownik Fundacji.

Podczas turnusu każdego dnia braliśmy udział w zabiegach oraz ćwiczeniach poprawiających naszą sprawność fizyczną. Jednocześnie mieliśmy okazję uczestniczyć w codziennej Mszy Św, co pozwoliło na odnowę tak ciała, jak i ducha.

A jak to na urlopie bywa, o pracy nie zamierzaliśmy myśleć i każdą wolną chwilę przeznaczaliśmy na wspólny odpoczynek i zabawę. Nie zabrakło tańców, spacerów, wspólnych biesiad i żartów.

Dwutygodniowy pobyt w Głogowie minął bardzo szybko, na szczęście zdążyliśmy naładować akumulatory. Dziękujemy wszystkim, w szczególności wolontariuszom i przyjaciołom, za pomoc w organizacji wyjazdu.

Zachęcamy do przejrzenia naszej galerii zdjęć z wyjazdu <kliknij proszę>