Uroczyste uruchomienie windy :)

Bardzo lubimy świętować… 🙂

Tym razem okazja znowu była wyjątkowa, ponieważ po wielu miesiącach zmagania się z problemami ze starą windą, wreszcie została zainstalowana nowa. Postanowiliśmy ją uroczyście symbolicznie uruchomić w dniu 25 października 2019r. Zebraliśmy się wszyscy przy przystrojonej – piękną wstęgą windzie. Dokonaliśmy uroczystego przecięcia wstęgi. Następnie delegacja Przyjaznych sprawdziła wytrzymałość windy i uroczyście się nią przejechała. Po oficjalnej uroczystości przy windzie było coś dla ciała: pyszne kolorowe przekąski przygotowane przez nasze uzdolnione obie Gosie oraz ciacho. Oprócz windy i pyszności delektowaliśmy się także pięknymi wyrobami rękodzielniczymi wykonanymi przez uczestników ŚDS.

W imieniu Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej składamy serdeczne podziękowanie za dofinansowanie wymiany windy Gminie Wrocław, przy wsparciu Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej Działowi Prawnemu, Organizacji i Nadzoru Sekcji do Spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Stara, wyeksploatowana winda ulegała ciągłym awariom stwarzając bariery architektoniczne Mieszkańcom niepełnosprawnym fizycznie i poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Nowa winda poprawia jakość Ich życia, pozwala w pełni korzystać z infrastruktury naszego ośrodka.