Turgol 2014

W dniach 17- 18. czerwca odbył się VIII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej osób z niepełnosprawnością intelektualną. Nasi dzielni zawodnicy postanowili wziąć w nim udział. Zaczęliśmy tuż po ósmej rano prezentacją drużyn z Dolnego Śląska. W tym roku, choć wystąpiły liczne drużyny, to zabrakło naszych przyjaciół Muminków oraz uczestników warsztatów Wspólnota. Mecze, które rozegraliśmy w ciągu dwóch dni, były niełatwe! Już w pierwszym meczu potykaliśmy się z drużyną, która miała później wywalczyć sobie pierwsze miejsce. Nasi zawodnicy jednak byli bardzo dzielni. Z wielkim uznaniem wszyscy patrzyli na naszego bramkarza Tomka Nowotnego, który świetnie radził sobie na bramce, mimo że poruszał się przecież na wózku. Oprócz Tomka w meczach wzięli udział: Asia Grudzień, Ania Zajączkowska, Piotrek Klarenbach, Rafał Osrożny, Adrian Banaś oraz znakomity napastnik, strzelec kilku bramek- Konrad Kurpik.

Wielkim wsparciem dla nas byli pozostali uczestnicy zajęć naszego ośrodka i terapeuci oraz mama Tomka Nowotnego i Ani Zajączkowskiej, którzy z trybun zagrzewali nas do walki.

Poza meczami organizatorzy zafundowali inne atrakcje: malowanie twarzy, konkurencje dla kibiców z nagrodami, ciepły posiłek i słodkie bułki oraz niesamowity występ Dawida Krzyżowskiego, który demonstrował tricki z piłką nożną.