Wycieczka do Świeradowa Zdroju

Świeże powietrze, kojąca zieleń lasów i cisza – to wszystko czekało na nas w Świeradowie Zdroju. W jednodniowej wycieczce, która odbyła się 13 października wzięli udział uczestnicy i kadra Środowiskowego Domu Samopomocy oraz wolontariusz.

Ruszyliśmy z samego rana. Nie zniechęciła nas nawet mglista i deszczowa pogoda. Humory dopisywały nam zarówno w podróży autokarem, jak i podczas spaceru w części zdrojowej Świeradowa. Największą atrakcją okazała się dla nas przejażdżka koleją gondolową, która zaprowadziła nas na Stóg Izerski. Krótki spacer, górskie wojaże i czas na zdjęcia uwieńczył obfity obiad w stylowej restauracji.

Oto kilka wypowiedzi uczestników naszej wycieczki:

Anna Zajączkowska: „Bardzo mi się podobało. Fajnie się jechało kolejką razem.”

Anna Kalembkiewicz: „Najbardziej podobała mi się gondola, tylko mgła była. Były przystojne widoki, posiłek syty trochę za wielki – kotlet, surówka, ziemniaki.”

Marzena Borek: „Fajnie było. Wszystko było fajne. Było superowo.”

dsc_0849

Świeradów polecamy nie tylko kuracjuszom i zwolennikom sportów zimowych, lecz wszystkim tym, którzy lubią unikatowy, podgórski klimat, oraz pieszą i rowerową turystykę. W miasteczku bierze początek ciągnący się przez całe Sudety – Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza, blisko jest do Szklarskiej Poręby i Karpacza. W Świeradowie jest wiele ustronnych miejsc, jednak szczególnie warto zwiedzić część uzdrowiskową miasteczka wraz z Domem Zdrojowym, z najdłuższą na Dolnym Śląsku halą spacerową (80 m). Nie można zapomnieć o skosztowaniu wody mineralnej, która skutecznie leczy wiele schorzeń. My z pewnością jeszcze kiedyś wrócimy do Świeradowa.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z wycieczki <proszę kliknij>