Spotkanie opłatkowe

8 stycznia, w naszej Fundacji, odbyło się spotkanie opłatkowe. Sala Przyjaznego Domu zdążyła wypełnić się niemal do ostatniego miejsca zanim wybiła godzina rozpoczęcia wydarzenia. Na spotkanie przybyło łącznie ponad sto osób! Przyszli nasi podopieczni wraz ze swoimi rodzinami oraz zaproszeni goście:

– przedstawiciele NSZZ „Solidarność” Politechniki Wrocławskiej,
– przedstawiciele NSZZ „Solidarność” Polar Whirlpool Polska S.A, z przewodniczącą Małgorzatą Calińską-Mayer, którzy, jak co roku, obdarowali wszystkich podopiecznych podarunkami,
– pan Sławomir Piechota – członek Rady Fundacji, Poseł na Sejm RP, a także: przedstawiciele Fundacji Brata Alberta, reprezentacja WTZ Muminki, WTZ Wspólnota, ks. Wiesław Karaś, proboszcz parafii na Zakrzowie, wraz z wikarym, ks. Piotr Frankowski, który co miesiąc odprawia Mszę św. dla naszych podopiecznych, OFM br. Roch, prowadzący katechezy w naszej placówce, państwo Hanna i Maciej Jabłonkowie – rodzina naszego patrona, p. Obertaniec – przyjaciółka naszej Fundacji i przedstawiciele Studia Fotograficznego Strop.

Świętowanie rozpoczęły jasełka przygotowane przez podopiecznych pracowni teatralnej naszej Fundacji. Następnie odczytano Ewangelię, wysłuchano słów księdza proboszcza i przełamano się opłatkiem. Wypowiedzianych zostało wiele ciepłych słów i serdecznych życzeń, dzięki czemu radość i szczęście udzieliły się nawet najbardziej kapryśnym podopiecznym. Po złożeniu sobie życzeń, w atmosferze wzajemnej życzliwości, wszyscy zasiedli do stołów by skosztować świątecznych potraw. Spotkanie przedłużyło wspólne kolędowanie. Każdy śpiewał kolędy i pastorałki tak jak potrafił, prosto z serca.

„Opłatek” był znakomitą okazją do spotkania się i sprawienia by każdy mógł poczuć, że Fundacja to prawdziwy dom, przyjazny dom. Podczas wydarzenia miała miejsce również premiera filmu pt. „Miejsce w nowym domu” zrealizowanego z udziałem podopiecznych Fundacji i ich rodziców. Film można obejrzeć na naszym kanale YouTube.

My już nie możemy doczekać się przyszłorocznego spotkania opłatkowego, wyjątkowych zapachów, kolędowania i spotkania z wami. Życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku!

Więcej zdjęć ze spotkania opłatkowego – TUTAJ.