Ruszają prace nad projektem nowego domu!

Po roku aktywnych działań, koncertów i wystąpień charytatywnych, a także dzięki zbiórkom publicznym i Waszemu wsparciu, udało nam się zgromadzić środki pozwalające sfinansować projekt architektoniczny nowego domu. W sumie 55 tys. złotych! To dla nas ogromny sukces.

Projekt będzie gotowy w lutym 2016 r. Niewykluczone, że inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych bądź z budżetu państwa.

Widzicie to? My tak… duże, jasne i świetnie wyposażone sale rehabilitacyjne oraz terapeutyczne, kaplica, a także wygodne pokoje administracyjne… Te i inne pomieszczenia uwzględniać będzie projekt nowego obiektu naszej organizacji. Wszystko po to, abyśmy mogli pomóc większej ilości osób. Uwierzcie, oczekujących na pomoc Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy jest naprawdę wiele.

Zgodnie z projektem nowy obiekt powstanie na terenie działającego ośrodka przy ul. Okulickiego 2. W nowym budynku na pomoc będzie mogło liczyć 36 osób: 24, w tym 6 z autyzmem, w Środowiskowym Domu Samopomocy i 12 w Domu Pomocy Społecznej.

Za projekt odpowiada firma Rozenkowski-studio projektowe z Wrocławia.

Co dalej? Kontynuujemy starania o środki finansowe pozwalające wybudować dom. Na ten cel potrzebnych będzie kilka milionów złotych, ale teraz te liczby są mało ważne. Wierzymy, że nam się uda. Niewykluczone, że inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych bądź z budżetu państwa.

Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wsparcie. Każdy z Was dodał już swoją cegiełkę do naszego marzenia o nowym domu.

Dla przypomnienia polecamy nasz film  > „Miejsce w domu” <.