Pogodny Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością

Były już tańce, pokazy mody i ulubione przysmaki – tym razem z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną daliśmy dla Podopiecznych koncert.

W naszej Fundacji 5 maja staramy się obchodzić w sposób wyjątkowy, przygotowując za każdym razem inne atrakcje. Świętujemy tak już od 2010 roku (w Polsce święto obchodzone jest od roku 2000). Co graliśmy?

Podczas wewnętrznego koncertu pt.: „PO-GODNI” zaprezentowaliśmy ulubione piosenki i utwory kabaretowe mieszkańców naszego domu. Wśród nich znalazły się: „Jabłuszko”, „Głupia piosenka”, „Jak się masz kochanie”, „Ballada jarzynowa”, „Moje kakao”, „Chodź pomaluj mój świat”, „Karuzela”, „Słodkiego miłego życia”, „O sole mio” i „W naszym przyjaznym domu”.

Soliści zaśpiewali przy akompaniamencie gitary, pianina i ze wsparciem chórku 🙂 A do każdego utworu został przygotowany skomplikowany układ choreograficzny. Zabawy było co niemiara, podczas koncertu bawili się wspaniale zarówno pracownicy, jak i Podopieczni.

W trakcie koncertu mieszkańcy mogli skosztować przygotowanych przez pracowników wypieków, co dodatkowo ubogaciło wspólny czas.
Dzień Godności 2016 fot.19

W występ zaangażowali się opiekunowie, terapeuci, członkowie zarządu – właściwie wszyscy pracownicy Fundacji Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki, Środowiskowego Domu Samopomocy i Domu Pomocy Społecznej oraz Mieszkania Chronionego. Wystąpili: Anna Biała, Magdalena Celniaszek, Emilia Doskocz, Jowita Klusik, Zbigniew Kobyłecki, Mariola Makowska, Radosław Mokrzycki, Agnieszka Piotrowska, Piotr Ryś, Wojciech Senus, Aleksandra Wilk i Ryszard Zamiara.

Za scenografię odpowiadała: Anna Knychała, a za słodkości: Anna Biała, Małgorzata Iwaszuk, Anny Knychała, Mariola Makowska, Piotr Ryś, Agnieszka Wachowska, Ola Wilk, Karolina Borowiec i Małgorzata Jackowska. Dziękujemy Wam za poświęcony na próbach czas, wszelkie wsparcie i za Wasze talenty.

Co Podopieczni powiedzieli po koncercie?

Małgorzata Gregorowicz: byłam w szoku, było pięknie, super przyjemnie – wszyscy show zrobili. Wzruszyłam się i płakałam z radości.

Bożena Morawska: występy mi się podobały, fajnie było, pięknie śpiewali razem i pojedynczo. Ciasta były dobre i dobra kawka. Stoły wystrojone, elegancko, ze świeczką.

Elżbieta Bogdańska: podobało mi się Jabłuszko. Bardzo ładne były występy.

Małgorzata Świerkowska: Brawo dla opiekunów. Byli wspaniali i piękni.

Mirosław Wawrzyniuk: pięknie było, naprawdę pięknie było.

Karolina Borowiec: dla mnie ten występ to wzruszenie. Bardzo miło spędziłam ten dzień – okazywanie nam radości z tego, że tu jesteśmy.

Razem sprawiliśmy wiele radości naszym drogim Podopiecznym i pięknie uczciliśmy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tego dnia było wyjątkowo pogodnie, a słońce świeci nad nami do dziś! Dzięki 🙂

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia < kliknij proszę >