Pielgrzymka do Włoch

Już połowa grudnia, a my jeszcze nie podzieliliśmy się z Wami informacją o pielgrzymce do Włoch, w której, pod koniec listopada, uczestniczyło ośmioro naszych Podopiecznych. Nadrabiamy szybko zaległości! Mieszkańcom Przyjaznego Domu w pielgrzymowaniu towarzyszyło dwoje opiekunów – wszyscy dołączyli do wyjazdu organizowanego przez harcerzy.

Podopieczni po drodze zwiedzili Sanktuarium na Swiętym Kopeczku w Czechach, a nocowali w Gratzu, Rimini, a w samym Rzymie, w Domu Pielgrzyma. Na miejscu uczestnicy mieli okazję podziwiać Muzeum Watykańskie, Kaplicę Sykstyńską i Bazylikę św. Piotra. Pielgrzymi pamiętali też o modlitwie przy grobie Św. Jana Pawła II.

Następnie zwiedzili zabytki: Koloseum, Palatyn, Forum Romanum, Panteon, Piacca Navara, odwiedzili Asyż, który rozsławił Św. Franciszek, oddali hołd poległym żołnierzom na Monte Casino. Byli również na audiencji u Papieża Franciszka. Pielgrzymkę zakończyli w Wenecji.

Pielgrzymka była wspaniałym przeżyciem. Pomimo bardzo napiętego programu wszystkim dopisywały humory. Podopieczni codziennie odbywali wielogodzinne spacery, sporo czasu byli też w podróży. Mimo to udało się, nasi Przyjaciele wrócili szczęścili i ubogaceni nowymi doświadczeniami.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z pielgrzymki < proszę kliknąć w poniższe zdjęcie>. My zazdrościmy 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pielgrzymka do Włoch odbyła się w dniach 19-27 listopada.