Ole, Ole, oleoooleeeooooleee!

Turgol 2015 za nami! W dniach 24-25 września reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy działającego przy Fundacji uczestniczyła w IX Dolnośląskim Turnieju Piłki Nożnej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W związku z dużym zainteresowaniem (16 reprezentacji ośrodków z całego województwa) stawka została podzielona na ekstraklasę (najwyższa liga rozgrywek) i 1. ligę. My graliśmy w tej drugiej.

Uczestnictwo w turnieju poprzedziliśmy licznymi treningami. Nawet gra w niższej klasie rozgrywek zobowiązuje! Nie przełożyło się to jednak na wynik sportowy. Przeciwnicy byli świetnie dysponowani i chyba lepiej przygotowani. W efekcie „Okuliki” wygrały jeden mecz (3:1 z reprezentacją WTZ Muminki) spośród siedmiu. Tym samym nasz dziewiąty występ w Turgolu zakończyliśmy zamykając tabelę. Myślimy już jednak o przyszłorocznym turnieju, podczas którego chcielibyśmy wystawić reprezentację całej Fundacji.

Naszemu udziałowi w rozgrywkach towarzyszyło wiele radości i emocji. Te podsyciła dodatkowo wizyta kadry piłkarskiego Śląska Wrocław. Pod względem przeżyć czujemy się wygrani. Turgol to wyjątkowa okazja do integracji, spotkania się i poznania z innymi osobami ze środowiska, a także do aktywnego spędzenia czasu na zewnątrz. Dziękujemy organizatorom i wszystkim kibicom!

Turniej rozegrano na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego AWF Wrocław. Organizatorem TURGOLU jest Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz OSTOJA.

 

Turgol 2015_Fundacja Przyjazny Dom fot.1 Turgol 2015_Fundacja Przyjazny Dom fot.2 Turgol 2015_Fundacja Przyjazny Dom fot.4