Obchody 10-lecia ŚDS

Już 17 września, w siedzibie naszej Fundacji przy ul. Okulickiego 2, będziemy świętować 10 urodziny Środowiskowego Domu Samopomocy.

ŚDS „Okuliki” został uruchomiony we wrześniu 2005 roku. Jest placówką dzienną, wspierającą 35 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnicy zajęć mogą korzystać z terapii w pracowniach: kulinarnej, plastycznej, teatralnej, rękodzieła, ceramicznej i ogrodniczo-porządkowej oraz z zajęć rehabilitacyjnych, a także muzykoterapii. Realizujemy też zajęcia indywidualne dostosowane do potrzeb każdej z osób, prowadzone przez pedagoga, logopedę i psychologa.

Z Podopiecznymi uczestniczącymi w warsztatach znamy się już długo i dobrze nam ze sobą. Spędzamy wspólnie wiele czasu, a poza zajęciami towarzyszymy sobie w codziennych czynnościach: zakupach, spacerach i imprezach kulturalnych. Zżyliśmy się tak, że obchodzimy razem swoje imieniny i urodziny. Staramy się być dla siebie ważni i dobrzy. ŚDS jest więc dla Podopiecznych nie tylko miejscem pracy i spotkań towarzyskich, lecz też drugim domem.

Podczas obchodów 10-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy pokażemy prezentację na temat naszej działalności i zaprezentujemy wystawę zdjęć oraz rękodzieła przygotowaną przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. To jednak nie koniec atrakcji. Podczas imprezy odbędzie się również loteria fantowa i zabawa plenerowa prowadzona przez Dolnośląskie Bractwo Wodzirejów „FREAK FRAK”. Szykujcie więc wygodne buty i przyjdzie do nas na wspólne tańce! Każdego zapraszamy również na poczęstunek: pieczone kiełbaski, chleb własnego wypieku z domowym smalcem oraz ciasto. Start o godzinie 10, w czwartek 17 września! Do zobaczenia!