Muzyczna Kawiarenka w Fundacji już 27 października

Serdecznie zapraszamy na pierwszą w tym sezonie Muzyczną Kawiarenkę. Wieczór przy muzyce klasycznej z Gracjanem Szymczakiem w roli głównej odbędzie się we wtorek 27 października w siedzibie naszej Fundacji przy ul. Okulickiego 2. Start o godzinie 19.00.

Wszyscy, którzy przeoczyli właśnie zakończony XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, mają jeszcze szansę usłyszeć jego utwory w wyjątkowym wydaniu. W najbliższy wtorek Przyjazny Dom będzie gościł wybitnego artystę, tj. Gracjana Szymczaka, uznanego i licznie nagradzanego pianistę z Wrocławia. Artysta wykona specjalnie przygotowany repertuar. Podczas godzinnego koncertu usłyszymy m.in. mazurki F.Chopina, K. Szymanowskiego i M. Magina. Nie zabraknie również walców i poloneza tego pierwszego. Ponadto zebrani wieczorową porą goście będą mieli również okazję usłyszeć Preludium i Światło Księżyca z „Suity Bergamasque” (C. Debussy). Koncert to więc nie lada okazja, aby w przyjemny i niecodzienny sposób spędzić jesienny wieczór.

Podczas Muzycznej Kawiarenki w Przyjaznym Domu każdy będzie mógł skosztować domowego ciasta oraz kawy bądź herbaty. Zapraszamy!

O organizację, począwszy od przemienienia zwyczajnej sali widowiskowo-tanecznej w klimatyczną kawiarnię po dbałość o oprawę i obsługę, zadbają mieszkańcy DPS, uczestnicy ŚDS i pracownicy Fundacji. Do zobaczenia we wtorek o godzinie 19.00!

Gracjan Szymczak to wybitny polski pianista młodego pokolenia, uczestnik kilkudziesięciu ogólnopolskich festiwali muzycznych i laureat ponad 40 krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertował w wielu miastach Polski oraz za granicą – w Niemczech, Szkocji, Norwegii, Czechach, Austrii, Francji, Włoszech, Turcji, Chinach oraz Australii. Aktualnie obok działalności koncertowej, pracuje jako pianista i adiunkt klasy fortepianu w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, a także ściśle współpracuje z Operą Wrocławską.

 

Wstęp na wieczór literacki jest bezpłatny. Podczas koncertu odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji. Dobrowolne datki będzie można złożyć w naszej domowej skarbonce.

 

UWAGA: Liczba miejsc jest ograniczona. W związku z tym należy zgłosić rezerwację miejsc. Prosimy o mailowe potwierdzenie uczestnictwa na adres dominika.tomczyszyn@gmail.com (bardzo ważne!).