Młodzi – niepodlegli

W tym roku w Polsce przypadła 100 – letnia rocznica odzyskania niepodległości. To wielkie wydarzenie dla Polaków, dlatego nasza Fundacja również włączyła się w obchody rocznicy.

13 listopada  2018r. odbyła sie w naszej Fundacji kawiarenka poświęcona przypomnieniu tamtych wydarzeń przez prezentację pieśni patriotycznych, wykonanych przez kwartet Young and free, wspólne śpiewanie oraz historyczne wstępy do pieśni. Kawiarenkę poprowadził Wiesiu. Kwartet składał się z wiolonczelistki, klarnecistki, altowiolistki oraz skrzypka. Zespół zachwycał publiczność, wprowadzając w podniosły nastrój. Po każdym wykonanym utworze sala nagradzała młodych artystów gromkimi brawami. Publiczność była również zaproszona do śpiewania niektórych pieśni przy akompaniamencie pianina. Wszyscy się bardzo chętnie zaangażowali. Świątecznej atmosferze towarzyszył patriotyczny wystrój, ciast i herbata oraz kawa dla gości, podawane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Była również możliwość zakupienia wyrobów naszych pracowni. nowością podczas tej kawiarenki były Wafle Stanislawa Jabłonki wyprodukowane specjalnie na to wydarzenie. Jak zawsze, duża popularnością cieszyły się naczynia ceramiczne.

Patriotyczna kawiarenka okazała się wyjątkowo pięknym spotkaniem. Mogliśmy poczuć się narodem, wolnym i zjednoczonym przez wspólną historię…:)

Tak opisały naszą kawiarenkę – Ewelina Jasińska i Marta Rola.

Pięknie dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia pracownikom Fundacji – wspomnianej wyżej Ewelinie J. i Marcie R., Grzegorzowi K. oraz kelnerom Asi i Ryśkowi, jak również Radzie Osiedla Psie Pole – Zawidawie – za współfinansowanie imprezy… 🙂