Miejsce w domu – film o projekcie rozbudowy Ośrodka

Sytuacja wielu rodzin, których członkowie są osobami z niepełnosprawnością intelektualną jest bardzo trudna. Często jedynymi opiekunami są rodzice w podeszłym wieku, schorowani, niepewni jutra i mocno zatroskani o los swojego dziecka.

Jako Fundacja, w której ośrodku mieszczą się Dom Pomocy Społecznej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy, pragniemy zaradzić sytuacji, w której wspomniani rodzicie nie wiedzą co robić. Planujemy więc rozbudować nasz Ośrodek i w tym celu podjęliśmy już szereg aktywności.

Aby ukazać, jak bardzo potrzebne są tego typu placówki i pomoc, stworzyliśmy film, w którym występują uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy działającego przy Fundacji Przyjazny Dom i ich rodzice. Bohaterami nagrania pt. „Miejsce w domu” są: Tomek i jego mama Bożena, Grzegorz i jego mama Terasa oraz Andrzej i jego tato Jan (podopieczni ŚDS to osoby potencjalnie zainteresowane zamieszkaniem w nowym domu naszego Ośrodka).

Zachęcamy do obejrzenia klikając na > Film „Miejsce w domu”

W nowym budynku chcemy uruchomić: Dom Pomocy Społecznej dla 14 mieszkańców i Środowiskowy Dom Samopomocy dla 16 uczestników, w tym 6 z autyzmem. Aby przedsięwzięcie budowy nowego obiektu zostało zrealizowane, potrzebna jest Państwa pomoc finansowa.
Zachęcamy do składania datków.