Koreańczycy w Przyjaznym Domu. Wspomnienie ŚDM

Światowe Dni Młodzieży już za nami. Radość ze wspólnego świętowania i emocje dot. wizyty Papieża Franciszka w Polsce pozostaną głęboko w sercu i w pamięci każdego z nas. My oprócz prywatnych refleksji i spotkań, mieliśmy możliwość zobaczenia się z grupą pielgrzymów z Korei Południowej.

Młodzież i dorośli do 26 roku życia, klerycy oraz diakoni z dalekiej Azji, gościli u nas 22 lipca. Jak spędziliśmy czas w Przyjaznym Domu?

Naszą gościnę rozpoczęliśmy od prezentacji Fundacji i wyświetlenia filmu „Jestem” z angielskimi napisami. Następnie nasi goście odwzajemnili się tym samym – zaprezentowali się korzystając z przygotowanej na tę okazję prezentacji multimedialnej. Dzięki temu dowiedzieliśmy się sporo na temat kultury, zwyczajów i religijności Koreańczyków. Po części oficjalnej nastąpiła przerwa na poczęstunek i integrację: tańce oraz wspólne zabawy. Spotkanie zakończyliśmy zwiedzaniem naszego Domu. Po wspólnym spotkaniu mamy jedną refleksję: nasi znajomi z Korei są bardzo radośni i otwarci na drugiego człowieka. Cieszymy się, że mieliśmy okazję się spotkać i poznać. Mamy nadzieję, że nasi goście wspominają swoją wizytę równie przyjemnie.

Zobaczcie galerię zdjęć z wizyty Koreańczyków w Przyjaznym Domu