Dzień Teatru 20 grudnia

Ach, cóż to był za dzień! Dnia 20 grudnia mieliśmy w Fundacji Dzień teatru. Na ucztę śmiechu i głębokiej refleksji zaprosili nas Panowie z Teatru „B” – Mariusz Kozubek oraz Piotr Solorz. Zagrali dla nas dwa spektakle.

„Jonasz” to opowieść o człowieku, który próbuje przechytrzyć Boga oraz o Bogu, który szuka człowieka i prowadzi go na właściwą drogę. Księga Starego Testamentu została przedstawiona w sposób bardzo przystępny, interesujący oraz  zabawny. Każdy z nas w Jonaszu mógł znaleźć chociaż trochę z siebie. Historia pozostawiała w wielu z nas głęboką refleksję o wypełnianiu woli Bożej w życiu.

dsc_0415

dsc_0433

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej zdjęć z Dnia Teatru <kliknij proszę>

Następny spektakl nosił tytuł „Biblijne opowieści o Królestwie”. Tym razem przenieśliśmy się do Nowego Testamentu i przypowieści. Każda z nich została przedstawiona bardzo obrazowo, tak że mogliśmy się poczuć zupełnie jak goście  weselni w Kanie Galilejskiej, czy uboga wdowa, która rzuciła grosz do skarbony. A to dzięki aktorom, którzy wychodzili do nas i angażowali nas w poszczególne sceny.

A po wszystkim wystąpił dla nas Mateusz Damurski –  chłopiec, który na gitarze klasycznej pięknie zagrał najpopularniejsze kolędy.

Dzień ten idealnie wpisał się w końcówkę adwentu – zastawił na z refleksjami nad życiem i delikatnie wprowadził w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

DZIĘKUJEMY 🙂