Dzień Godności

W dniu piątym maja obchodzony jest w Europie Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.  W naszym środowisku jest to bardzo ważne święto i, jak to ujął Zbyszek Kobyłecki, powinno być dla nas tak ważne i uroczyście obchodzone, jak inne święta, np. Dzień Matki. Na tę okazję przygotowaliśmy coś specjalnego, czego u nas jeszcze nie było: pokaz mody. Uczestnicy zajęć w ŚDSiu oraz DPSie prezentowali siebie we wspaniałych kreacjach- ekstrawaganckich lub sportowych. Wszyscy patrzyli z podziwem na naszych uczestników: odmienionych i pięknych, w których tamtego dnia wyraźnie można było dostrzec wrodzoną godność, jaką ma każdy człowiek- bez względu na wiek, sprawność i swoje talenty.

Oprócz pokazu mody odbył się na naszym podwórku koncert zespołu, w którym gra na gitarze terapeuta Wojciech Senus. Przy tym koncercie można było pobawić się i potańczyć, a do tego naszych uczestników nie trzeba dwa razy zapraszać…  Siły swoje regenerowaliśmy napojami, ciastem i tradycyjnie kiełbaskami z grilla.

Na tarasie przygotowana została wystawa prac naszych uczestników z różnych pracowni. Niektóre z tych prac zostały wówczas zakupione.