2016 rok za nami

Czas refleksji nad minionym rokiem już za nami. Pragniemy podsumować ten okres i podziękować wszystkim, dzięki którym był wyjątkowy.

Rok 2016 był zdominowany przez działania i starania o rozbudowę ośrodka. Udało nam się zgromadzić środki potrzebne do wykonania projektu i niemal dopiąć wszystkie formalności. Niemal, bo wciąż brakuje nam najważniejszych podpisów i zgód, więc powodzenie projektu stoi pod znakiem zapytania. Dziś jesteśmy uzależnieni od urzędników… Na szczęście ze zmartwień to na tyle.

W minionym roku wraz z innymi organizacjami i placówkami oficjalnie zawiązaliśmy Partnerstwo Psie Pole Zawidawie, którego jesteśmy członkiem. Razem organizujemy kiermasze i jarmarki na Rynku Psiego Pola.

W 2016 roku nasza grupa teatralna „Teatr pod Jabłonką” wygrała regionalny przegląd Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” 2016. Sztuka pt. „Burza” została przez nas wystawiona podczas wielkiego finału w Krakowie.

Dodatkowo spełnialiśmy nasze marzenia. Panowie z Mieszkania Chronionego – Mirek i Krzysztof – udali się samolotem do Warszawy, a część Podopiecznych była na pielgrzymce w Watykanie. Wspólnie odwiedziliśmy inne piękne miejsca, o których mogliście przeczytać na naszej stronie.

W 2016 roku świętowaliśmy też jubileusz 10-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej i 4 urodziny Mieszkania Chronionego. Pamiętaliśmy również o naszym patronie, Staszku Jabłonce.

W minionym roku wykonaliśmy niezbędne remonty. Odświeżyliśmy wspomniane powyżej Mieszkanie i odnowiliśmy podjazd dla wózków przy ośrodku Fundacji.

Oczywiście żyjemy też codziennością i staramy się, aby nasz Dom był prawdziwym Domem dla potrzebujących, pełnym ciepła, radości i dobra.

 

Wiele z tych inicjatywy nigdy by się nie udała, gdyby nie Wasze wsparcie. Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom Fundacji i aniołom za pamięć i hojność. Szczególne podziękowania należą się również pracownikom Fundacji – Wasz wzmożony wysiłek i zaangażowanie są na wagę złota. To był dobry czas. Dziękujemy!