2015 – rok jubileuszy

Każdy rok dla Fundacji jest w jakiś sposób przełomowy. Nie inaczej będzie z rokiem 2015. Na pewno niezmienne są rzeczy najważniejsze: działalność naszego Ośrodka i ciągłe dbanie o ludzi oraz dom, w którym staramy się aby, każdy otoczony był szacunkiem i serdecznością.

Na kartach kalendarza rok 2015 to przede wszystkim rok jubileuszy. 8 marca to dzień, w którym obchodzimy 10-lecie zawiązania Fundacji. Z kolei na 27 dzień tego miesiąca przypada 10 rocznica śmierci Stanisława Jabłonki – założyciela i patrona Fundacji Przyjazny Dom. Wtedy też z pewnością odbędą się główne obchody, podczas których uczcimy naszą działalność. Będziemy uczestniczyć w Mszy św., a w Przyjaznym Domu spotkamy się z naszymi przyjaciółmi, aby powspominać i podsumować dekadę. Natomiast 10-lecie funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy – pierwszej placówki w naszym Ośrodku obchodzimy w sierpniu tego roku. Wtedy też i my będziemy mieć wakacje – mieszkańcy DPS-u ruszą na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny do Głogowa. We wrześniu planujemy zorganizować małe wydarzenie plenerowe związane ze świętowaniem rocznicy.

Rok 2015 to również czas, który wymaga od nas wzmożonego wysiłku związanego z rozbudową Ośrodka o dodatkowe miejsca dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym dla autystów. Na naszą pomoc czeka wiele osób, więc kontynuujemy działania promocyjne i fundraisingowe, aby sfinansować projekt budynku, w którym zostanie udostępnionych łącznie ok. 30 miejsc.

Czujemy jednak, że czas i wiele osób nam sprzyjają. Dziękujemy za każdy gest i pomoc, które przyczyniają się do polepszenia warunków życia osób z niepełnosprawnością intelektualną.