10-lecie DPS za nami

W sobotnie południe do Przyjaznego Domu przybyło około 80 osób – byli i obecni pracownicy Fundacji wraz z rodzinami. Impreza rozpoczęła się przywitaniem gości na sali – tradycyjnie powitał wszystkich Zbyszek Kobyłecki, prezes Fundacji. 🙂 Początek spotkania uświetniła prezentacja multimedialna przygotowana przez Marcina i Emilkę Doskocz. Pokaz tworzyły zdjęcia z 10 lat działalności naszego Domu. W ten sposób przedstawiono życie mieszkańców, wyjazdy, turnusy rehabilitacyjne, codzienność i zmagania pracowników. Nielicznym pojawiła się łezka w oku, innym multum wspomnień.

dsc_1007

Następnie Piotr Ryś, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy, przekazał w imieniu ŚDS, 10 wielkich soków wieloowocowych. To wszystko oczywiście w ramach prezentu na 10-lecie DPS. 😀 Następnie zostały rozdane „jabłonkowe” jabłka w ramach podziękowań za ostatni okres.
Później udaliśmy się na zewnątrz, gdzie czekała na nas Księga Pamiątkowa oraz grill i ognisko. W menu znalazły się owoce, sałatka warzywna, kiełbaski, kanapki i przepyszne masło czosnkowe wykonane przez Panie kucharki. Nie zabrakło ciast upieczonych przez naszych pracowników oraz ciepłej kawy i herbaty. Szczególnie te ostatnie były na wagę złota, gdyż pochmurna aura nie ustępowała.

 

Kulminacyjnym momentem był tort urodzinowy. Zjedliśmy go ze smakiem, nim zaskoczył nas deszcz. Gdy już padało, wykorzystaliśmy okazję i zwiedziliśmy DPS od środka. Wydarzenie zwieńczyły pogaduchy i wspomnienia, a to wszystko nad albumami zdjęć i zapiskami o Domu.

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie i odwiedziny. Dobrze było Was widzieć! 🙂

Koniecznie zobaczcie galerię zdjęć <proszę kliknij>