10 lat minęło jak jeden dzień…

10 lat minęło od powstania Środowiskowego Domu Samopomocy „Okuliki” działającego przy Fundacji Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki. Z tej okazji zorganizowaliśmy imprezę plenerową, podczas której, w gronie przyjaciół oraz osób wspierających naszą działalność, świętowaliśmy jubileusz istnienia placówki.

Piękna pogoda tego dnia była dla nas wielkim prezentem, dzięki któremu wydarzenie z powodzeniem mogło odbyć się w ogrodzie Fundacji. Od godziny 10 przyjmowaliśmy gości, a wśród nich byli m.in. przedstawiciele MOPS-u z Dyrektorem Andrzejem Mańkowskim na czele, uczestnicy i pracownicy WTZ „Wspólnota” oraz „Muminki” oraz przyjaciele z Wrocławskiej Wspólnoty L’ARCHE, a także z Zespołu Szkół Oświatowych nr 2. Obecni byli również rodzice Podopiecznych, przyjaciele i znajomi.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana przez nas loteria fantowa, duże bańki mydlane oraz uczestnictwo w zabawach sportowo-rekreacyjnych. Nie obyło się bez wspomnień. Miniona dekada była dla nas czasem pełnym pracy, nauki, a co najważniejsze dobrych spotkań, budowania przyjaznych relacji i wzajemnego zaufania. Aby wspólnie spojrzeć na miniony czas wszyscy udaliśmy się do budynku Ośrodka, aby obejrzeć prezentację multimedialną dot. historii ŚDS „Okuliki”.

Sentymentalna chwila przeznaczona na wspomnienia nie przeszkodziła w kontynuowaniu zabawy. Dobrą muzykę i rozrywkę na najwyższym poziomie zapewnili nam rewelacyjni wodzireje z Dolnośląskiego Bractwa Wodzirejów „FREAK FRAK”, a impreza trwała aż do godziny 15. Gdyby nie zmęczone kilkugodzinnym tańcem nogi, zapewne moglibyśmy tak świętować do samego wieczora.

Co więcej, zabawa nie byłaby tak udana, gdyby nie zaangażowanie i obecność wielu życzliwych nam gości.

Świętowanie jubileuszu odbyło się w radosnej atmosferze i z całą pewnością było to wydarzenie godne obchodów 10-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy. Wciąż żyjemy emocjami z tamtego dnia. Było wyjątkowo!

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

 

fot. Wodzireje Freak Frak